НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОРТАЛ З ІМУНІЗАЦІЇ

 

З метою покращення інформування населення та популяризації рутинних щеплень серед дітей та дорослих, Міністерство охорони здоров'я України за підтримки міжнародних та національних партнерів створило Національний портал з імунізації. 

Це перший в Україні профільний ресурс, присвячений всім питанням вакцинокерованих інфекцій, щеплень та використання вакцин. 

 

Довідка

Національний портал з імунізації створений в рамках проєкту USAID "Розбудова стійкої системи громадського здоров’я", що виконується організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки "Коаліція за Вакцинацію" на підтримку Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров’я України. 

Перейти на Національний портал з імунізації можна за посиланням: vaccine.org.ua 

 

10 фактів про вакцинокеровані хвороби

 

 • Гепатит В

   небезпечна для життя інфекція печінки. Можливі наслідки гепатиту В – хронічна хвороба печінки та ризик смерті від цирозу та раку печінки.

 •  ТУБЕРКУЛЬОЗ

  може призводити до серйозних наслідків, можливі летальні випадки. Шанси такого розвитку подій високі, якщо дитина першого року життя захворіє на туберкульозний менінгіт чи міліарний туберкульоз.

 • КАШЛЮК

  іноді називають “стоденним кашлем”. Найбільш небезпечним це захворювання є для дітей першого року життя: більше половини таких діток потребують госпіталізації, а кожен 100-й захворілий помирає навіть за наявності кваліфікованої медичної допомоги.

 • ДИФТЕРІЯ Підступність цього інфекційного захворювання в тому, що вона може передаватись не лише від хворої людини, а й від носія збудника. В останньому випадку носій не має симптомів, але від нього можливо заразитися. Підступна дифтерія також тим, що її початок може бути дуже схожим на звичайну “застуду”. Навіть за умови своєчасного лікування 1 із 10 пацієнтів з дифтерією гине.

 • ПРАВЕЦЬ має одну суттєву відмінність від інших вакциноконтрольованих інфекцій. Він не передається від людини до людини, але може десь чатувати на кожного. Інфікуватися можна навіть через незначну травму. Чим сильніше забруднено рану, тим коротший інкубаційний період і тим гірший прогноз для пацієнта.

 • ПОЛІОМІЄЛІТ може призвести до невиліковного паралічу, що є одним з найважчих ускладнень . Близько 5% хворих помирають, в основному від порушення дихання через параліч дихальної мускулатури. Специфічного лікування поліомієліту не існує.

 • ХІБ-ІНФЕКЦІЯ група захворювань, викликана бактерією Hib (Haemophilus influenzae типу b), також відомою як гемофільна паличка. Найбільш небезпечними ці захворювання є для дітей до 5 років: вони можуть призвести до довічної  інвалідизації і навіть смерті. Серед захворювань, які спричиняє хіб-інфекція, –  менінгіт (інфекція оболонки головного та спинного мозку), пневмонія (запалення легень), епіглотит (набряк надгортанника, що швидко призводить до обструкції дихальних шляхів та суттєво ускладнює дихання).

 • КІР  може спровокувати рідкісне але невиліковне ускладнення – підгострий склерозуючий паненцефаліт.  Це дегенеративне захворювання центральної нервової системи, що розвивається за 7-10 років після перенесеного кору. Хворий поступово втрачає інтелектуальні та поведінкові навички, розвиваються судоми.

 • КРАСНУХА входить до групи так званих TORCH-інфекцій. Це група інфекційних хвороб, що можуть призвести до викидня, а також до серйозних аномалій розвитку плоду або навіть до його загибелі. Буква R в абревіатурі означає Rubella (краснуха).


 • До можливих ускладнень ЕПІДЕМІЧНОГО ПАРОТИТУ відносяться орхіт, орхоепідидиміт (запалення придатків яєчка), що спостерігаються в 1 з 4 чоловіків, що захворіли, та можуть супроводжуватися в подальшому безпліддям.