Первинна профспілкова організація комунального некомерційного підприємства Балаклійської міської ради Харківської області "Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування"

 

Оніщенко Ірина Віталіївна

голова первинної профспілкової організації комунального некомерційного підприємства Балаклійської міської ради Харківської області "Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування"

В комунальному некомерційному підприємстві Балаклійської міської ради Харківської області «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» створена первинна профспілкова організація зі статусом юридичної особи шляхом проведення державної реєстрації відповідно до чинного законодавства України.

Первинна профспілкова організація комунального некомерційного підприємства Балаклійської міської ради Харківської області "Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування" входить до Профспілки працівників охорони здоров’я України.

Основним завданням профспілок відповідно до Статуту є захист трудових, соціальних та економічних прав та інтересів членів профспілки.

Основним документом на підприємстві, який врегульовує відносини між роботодавцем та працівниками, є колективний договір.

У комунальному некомерційному підприємстві Балаклійської міської ради Харківської області «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» колективний договір укладено на основі чинного законодавства, Генеральної, галузевої та територіальної угод між трудовим колективом та роботодавцем з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів обох сторін.

Сторонами цього колективного договору є: адміністрація комунального некомерційного підприємства Балаклійської міської ради Харківської області "Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування" в особі директора Руденко Марини Олексіївни та профспілковий комітет комунального некомерційного підприємства Балаклійської міської ради Харківської області "Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування" в особі голови профкому Оніщенко Ірини Віталіївни,яка уповноважена на представництво трудовим колективом. Сторони відповідно до своїх обов'язків сприяють забезпеченню прав та гарантій трудових відносин та соціально-економічних інтересів працюючих.

У зв’язку з окупацією військами російської федерації Балаклійської громади діяльність нашого лікувального закладу — комунального некомерційного підприємства Балаклійської міської ради Харківської області "Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування" — з 2 квітня по 9 вересня 2022 року була призупинена, співробітники були вимушені виїхати, дехто звільнився, частина працівників знаходяться у відпустках без збереження заробітної плати до закінчення воєнного стану. На цей час в установі працює 615 штатних медичних працівників, з них 553 — члени профспілки, що складає 89,8 % від працюючих.

Для працівників нашого колективу дуже важливо знати, що у вирішенні щоденних проблем вони не одинокі. Протягом всього часу від початку вторгнення військ рф профспілка не залишає своїх членів без підтримки. Так, із бюджетів районної та обласної організації Профспілки працівників охорони здоров’я матеріальну допомогу на відновлення повністю зруйнованого житла отримали 23 особи. Допомогу на лікування – 10 осіб. На жаль, внаслідок вторгнення військ рф на нашу територію є загиблі як серед наших працівників, так і членів їх сімей. 12 особам, які втратили близьких, була надана матеріальна допомога.

Завжди є люди, які у важку хвилину можуть підставити дружнє плече — це наша обласна галузева профспілкова організація на чолі з головою Благовещенською Альоною Вікторівною. Коли ми отримуємо необхідну допомогу, то наші думки повертаються до таких непересічних загальнолюдських цінностей, як самовідданість та співчуття, любов до ближнього і здатність змінити світ навколо себе на краще. Щиро, від всього серця дякуємо за допомогу, своєчасну і таку необхідну. Нехай повертається добро здоров'ям, благополуччям, щедрими руками допомоги в потрібний час. Разом до перемоги!