Наша діяльність

     Комунальне некомерційне підприємство Балаклійської міської ради Харківської області «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» (далі - КНП БМР ХО «БКБЛІЛ») 

є закладом охорони здоров'я, який діє  відповідно до законодавства України про охорону здоров'я та Статуту закладу. Засновником підприємства є Балаклійська міська рада Харківської області. У своїй діяльності підприємство керується Конституцією України, Господарським і Цивільним Кодексами України, Законами України, Постановами Верховної Ради України, Актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров’я України, загальнообов’язковими нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, відповідними рішеннями місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування.

 

    КНП БМР ХО «БКБЛІЛ» — це потужний багатопрофільний медичний заклад першої категорії акредитації, який обслуговує більше ніж 77000 населення Балаклійської територіальної громади та мешканців інших населених пунктів. Має сучасну лікувально-діагностичну базу для надання цілодобової медичної допомоги за 28 спеціальностями.

    Щороку стаціонарну допомогу отримують близько 11 тис. пацієнтів, проводиться більше ніж 2000 операцій, з них майже 900 за допомогою малоінвазивних технологій.

    В закладі забезпечується цілодобова медична допомога за хірургічним, травматологічним, анестезіологічним, терапевтичним, акушерсько-гінекологічним, неврологічним, інфекційним, педіатричним, реабілітаційним та паліативним профілями. До структури лікарні входять: стаціонар на 300 ліжок цілодобового перебування пацієнтів та амбулаторно-поліклінічне відділення, розраховане на 750 відвідувань в зміну.

    Стаціонар також має в складі допоміжні відділення: операційний блок з 6 операційними, які оснащені ендоскопічним обладнанням для проведення малоінвазивних хірургічних втручань, клініко-діагностичну лабораторію, лабораторію діагностики ВІЛ-інфекції, завдяки якій лікарня має можливість обстежувати пацієнтів та медичних працівників на COVID-19 методом ІФА, рентгенологічне відділення з кабінетами комп’ютерної томографії та мамографії, діагностичне відділення з кабінетом функціональної діагностики, ультразвукової діагностики, фіброгастродуоденоскопії, відділення реабілітації з залом лікувальної фізкультури та кінезіотерапії, кабінетом медичного психолога, масажу та фізіотерапевтичними кабінетами, відділення трансфузіології у складі ВАІТ, аптечне відділення, стоматологічний кабінет для ургентних пацієнтів.

    З березня 2020 року в лікарні перепрофільовано 200 ліжок цілодобового перебування пацієнтів для госпіталізації хворих з коронавірусною хворобою COVІD-19 та підозрою на неї, всі ліжка забезпечені киснем за рахунок централізованої подачі та кисневих концентраторів.

    До початку повномасштабного вторгнення в закладі працювало 654 особи, з яких 100 лікарів, 300 середніх медичних працівника, 143 особи молодшого медичного персоналу, 106 осіб господарського та іншого персоналу. Станом на сьогодні в лікарні працює 664 особи: 104 лікаря (серед них – 1 кандидат медичних наук, заслужений лікар України, вищу категорію мають 22 лікаря), 291 особа середнього медичного персоналу, 146 осіб молодшого медичного персоналу, та працівники господарського та іншого персоналу.

Заклад забезпечений сучасною медичною технікою, що значно розширює спектр діагностичних послуг:

  • комп’ютерна томографія (КТ);
  • діагностика ВІЛ-інфекції та гепатитів В, С, TORCH-інфекцій (хламідії, герпес, уреаплазма, токсоплазма), маркерів онкозахворювань, визначення рівня вмісту гормонів щитовидної залози;
  • холтерівське моніторування ЕКГ;
  • електроенцефалографія (ЕЕГ);
  • езофагогастродуоденоскопія.

Використовуються високотехнологічні методи діагностики та оперативного лікування, зокрема малоінвазивні (ендоскопічні).

Крім обов'язкового обсягу надання медичної допомоги, медичний заклад виконує такі види обстеження та лікування:

  • стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
  • психіатрична допомога дорослим та дітям.

    На базі лікарні діє Артроскопічний центр інституту патології хребта та суглобiв ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України.

    Заклад підтримує тісне співробітництво з кафедрами Харківської медичної академії післядипломної освіти Міністерства охорони здоров'я України, Харківським національним медичним університетом.

    Ще одна важлива складова — підготовка фахівців. Так, у 2020 році лікарі пройшли навчання і отримали сертифікати за фахом «Фізична та реабілітаційна медицина» та «Медична психологія». У закладі працюють фахівці за новими спеціальностями: ерготерапевти та фізичні терапевти. Чотири фахівці закладу пройшли навчання та одержали сертифікати за фахом «Паліативна допомога».

    З квітня 2020 року лікувальний заклад почав співпрацювати з Національною службою здоров’я України. На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з НСЗУ щорічно укладаються договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Так, в 2020 році було укладено договір за 16 пакетами медичних послуг, у 2021 році за 18 пакетами, зокрема за 5 пріоритетними, на 2022 рік подано пропозиції за 21 пакетом, на 2023 рік за 23 пакетами медичних послуг.

    Завдяки фінансуванню НСЗУ лікарня має можливість придбавати необхідне медичне обладнання. Так, за роки співпраці було закуплено обладнання приблизно на 10 млн грн., серед якого: мобільна рентген-система, апарати ШВЛ, апарати для неінвазивної вентиляціїї легень (СРАР), обладнання для відділення реабілітації, ендоскопічна система, аналізатори для клініко-діагностичної лабораторії та інше.

    Оновлення та придбання сучасного обладнання дає можливість розширювати перелік послуг, що надаються за програмою медичних гарантій.

    Колектив закладу постійно впроваджує найсучасніші методи діагностики та лікування захворювань: мамографію, кольпоскопію, ультразвукове дослідження, цифрову рентгенодіагностику.

    КНП БМР ХО «БКБЛІЛ» є одним із 10 міжрайонних центрів Харківської області, сформованих з метою створення єдиного медичного простору. У форматі єдиного медичного простору створені та постійно оновлюються реєстри. Створено бази персональних даних, які дозволяють контролювати збір інформації та її розповсюдження.

    З березня по жовтень 2022 року заклад знаходився на території, окупованій військами рф, та перебував у вимушеному простої. Медичну допомогу мешканцям надавало поліклінічне відділення лікарні. Стаціонарні відділення розпочали роботу з 04.01.2023 року після проведеного ремонту пошкоджених в результаті бойових дій приміщень та відновлення комунікацій.

    Зараз лікарня поступово відновлюється. Заклад забезпечується медичним та іншим обладнанням за рахунок допомоги Міністерства охорони здоров’я України, Харківської обласної військової адміністрації, Ізюмської районної військової адміністрації, вітчизняних та міжнародних благодійних організацій.

    Система надання медичної допомоги передбачає постійну адаптацію менеджменту Балаклійській клінічній багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування до нових умов, як внутрішніх, так і зовнішніх, спрямованих на дотримання правил та процедур, визнаних міжнародною спільнотою, та на якість послуг, безпеку праці та охорону навколишнього середовища.

    Багато уваги приділяється удосконаленню організації праці та управлінню. Розширена мережа користувачів персональними комп’ютерами — від приймального відділення до сестринського поста. Запроваджені і відпрацьовані програми «МедЕйр», «E-health», «Стаціонар», «Поліклініка», «Бухгалтерія», «Кадри».

    Стабільно утримуючи високий рейтинг серед медичних закладів у Харківський області, колектив лікарні одним із основних пріоритетів своєї подальшої діяльності вважає розвиток новітніх технологій лікування та діагностики, а також розширення спектру допомоги, яка надається.

    У найближчій перспективі в плани колективу входять розвиток та розширення медичних послуг у рамках Програми медичних гарантій.